• Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

• Zdrowych  spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,

radości z przebywania z najbliższymi oraz rodzinnego ciepła,

zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

życzą

Dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie Zespołu Szkół w Orzechówce

• Spotkanie wigilijne w klasie VIII

• Wigilia klasowa to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami i śpiewając kolędy składamy sobie życzenia świąteczne. Klasa 8 już po raz ostatni miała okazję zasiąść do wspòlnego stołu.

• Klasowe spotkanie wigilijne u czwartoklasistów

• 21 grudnia uczniowie spotkali się po raz ostatni w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia. To byl piękny czas życzeń, prezentów (w większości własnoręcznie robionych, zgodnych z zainteresowaniami obdarowywanego) i wspólnego kolędowania.

• Klasa II przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia

• Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego w naszej szkole przedświąteczne przygotowania trwały już od dłuższego czasu. Włączyli się w nie również najmłodsi uczniowie. Wspólnie dekorowali klasy, tworzyli piękne ozdoby, ubierali choinkę. Sprawdzali też swoje kulinarne umiejętności piekąc i dekorujac pierniczki. Nie zabrakło śpiewu kolęd, które można było usłyszeć nie tylko na lekcjach, ale na koncercie. zorganizowanym w klasach I - III. Wigilia klasowa była podsumowaniem tych wszystkich wspólnych przygotowań.

• "Kartka dla Siostry, kartka dla Brata".

• Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się do akcji organizowanej przez Fundację Pro Spe. Wykonaliśmy kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi dla polskich Misjonarzy pracujących obecnie w ogarniętej wojną Ziemi Świętej. Pamiętamy o nich i życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

• Nasze świąteczne prace

• W wykonanie stroików, ozdób, kartek i wypieków świątecznych ciasteczek włączyli się: uczniowie, nauczcyiele, rodzice i babcia. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

• Świąteczne warsztaty

• Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców zorganizował warsztaty pieczenia ciasteczek i robienia stroików świątecznych.

Wszystkim zaangażowanym w ten wyjątkowy dzień w szkole dziękujemy!

Zapraszamy do szkoły już 17 grudnia br. na kiermasz!

• Próbny egzamin ósmoklasisty

• W dniach 13, 14, 15. grudnia uczniowie klasy VIII pisali swój drugi próbny egzamin ósmoklasisty. Młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności potrzebne na egzaminie oraz uczyć się właściwe zaplanować czas przeznaczony na wykonanie wszystkich zadań. Do maja jest jeszcze trochę czasu, żeby jak najlepiej przygotwać się do testów.

• Pieczenie świątecznych pierniczków

• Dzisiaj klasa"0" przygotowywała świąteczne pierniczki. Dzieci samodzielnie wykrywały pierniki, a następnie dekorowały ulubionymi ozdobami. Była świetna zabawa. Przedszkolaki wykazały się pomysłowością i kreatywnością.

• XXVIII finał Powiatowego Konkursu MIKOŁAJKOWE DEBIUTY

• 7 grudnia w Brzozowskim Domu Kultury odbył się Koncert Finałowy XXVIII konkursu "Mikołajkowe Debiuty 2023". Naszą szkołę reprezentowały: Emilka Buczkowicz z kl. II oraz Daria Pazdro z kl. III. Uczennice pięknie zaprezentowały się na scenie. Gratulujemy pięknych występów.

• Finał Podkarpackiego Konkursu ,,Literatura i Dzieci".

• W czwartek 7 grudnia Emilia Buczkowicz - uczennica klasy drugiej, brała udział w finale Podkarpackiego Konkursu pod hasłem ,,Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki", który odbył się w Rzeszowie. 44 uczestników prezentowało swoje umiejętności, recytujac wiersz lub śpiewając piosenkę. Emilka wystąpiła w dwóch kategoriach: recytacja i piosenka.

• Mikołaj w naszej szkole

• Na ten dzień wszyscy niecierpliwie czekali...

Dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikom, którzy zadbali, by każdy otrzymał prezent.

• Mikołajkowy wyjazd do Teatru "Maska" na "Opowieść wigilijną".

• W dniu 5.12.2023 r. uczniowie klas IV,V,VII,VIII wraz z opiekunami udali się do Teatru "Maska" w Rzeszowie na spektakl "Opowieść wigilijna", będący teatralną adaptacją utworu Karola Dickensa. Opowieść skłania do refleksji nad prawdziwą wartością rzeczy materialnych w perspektywie życia wiecznego. Okazuje się, że nawet największy majątek nie zastąpi potrzeby miłości, bliskości i wrażliwości. Ebenezer Scrooge wykorzystał szansę, którą dostał od losu i zmienił swoje życie, stawiając na "być", a nie "mieć". Wspaniała gra aktorska, kostiumy, scenografia, efekty specjalne w postaci przemieszczających się przedmiotów, "londyńska mgła" oraz muzyka sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem śledzili to, co działo się na scenie. Po spektaklu uczniowie zwiedzili Świąteczne Miasteczko na Rynku w Rzeszowie. Ten wyjazd mikołajkowy sprawił, że poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia.