• Klasa VI i VII na rajdzie

• 22 września uczniowie z klas VI i VII poznawali walory krajobrazowe Cergowej - szczytu Beskidu Niskiego.

Na zakończenie rajdu zorganizowano ognisko i konkursy przyrodnicze.

• Bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii "Przytul się do drzewa"

• Dzieci z klasy "0" zaangażowały się w ogólnopolską kampanię "Przytul się do drzewa". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Przedszkolaki wyszły na zewnątrz, przytuliły się do drzewa, okazując mu swoją miłość. Zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, przesłane następnie, drogą elektroniczną, do Strażników Lasu. Dzieci udowodniły, że losy drzew nie są im obojętne i sprzeciwiają się celowemu podpalaniu lasów.

• Przygotowania do jesieni w przedszkolu

• W poniedziałek dzieci brały udział w szkolnej jesiennej sesji zdjęciowej. Dekoracja nawiązywała do nadchodzącej pory roku...

Już niedługo przedszkolaki pójdą szukać oznak jesieni w przyrodzie.

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI wybrany!

• Uczniowie Zespołu Szkół w Orzechówce wybrali swój Samorząd na rok 2023/2024.

Przewodnicząca - Magdalena Wojnar kl. VIII

Zastępca - Szymon Mrozek kl. VI

Sekretarz - Zuzanna Szmyd kl. IV, Szymon Kuśnierczyk kl. V

Skarbnik - Kornel Fic kl.VI

Członkowie - Amelia Janiszkiewicz kl. VI, Martyna Błaż kl. VII, Filip Szuba kl. VII

Życzymy wielu ciekawych pomysłów i owocnej współpracy!

• Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

• 14 września br. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”, którą wzorem ubiegłych lat zorganizowała biblioteka szkolna i nauczyciele języka polskiego. W przygotowania włączyli się uczniowie oraz inni nauczyciele.

Razem przenieśliśmy się  nad Niemen do rodziny Korczyńskich i Bohatyrowiczów.

Przy okazji tego wydarzenia zorganizowano warsztaty plecenia wianków.

Wspólne czytanie klasyki polskiej literatury łączy naszą społeczność szkolną i przypomina o ważnych dziełach, które warto znać.

• Spotkanie z Policją

• 13 września br. Uczniowie klas I-III mieli spotkanie z przedstwicielami Policji z Jasienicy Rosielnej.

Policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa na drodze i w szkole.

• Nowy rok szkolny rozpoczęty!

• "Nauka to pokarm dla rozumu"

(Lew Tołstoj)

4 września 2023 r. uczniowie po wakacjach wrócili do szkoły. Czas wypoczynku dobiegł końca, pora na pracę i naukę. Jedno i drugie może być źródłem satysfakcji i dawać radość z pogłębiania wiedzy oraz rozwijania talentów.

Wszystkim życzymy powodzenia!