• Dzień Dinozaura w PRZEDSZKOLU

• 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci mogły poznać pracę paleontologów i  "wykopywać" szkielety dinozaurów. Za pomocą latarki sprawdzały, jaki dinozaur kryje się w jajku. Samodzielnie, z różnych materiałów wykonywały swoje dinozaury. Ciekawą zabawą było "tropienie" tych wielkich gadów.

• Rekrutacja 2024/2025

• Dyrektor Zespołu Szkół w Orzechówce informuje, że wszystkie karty zapisu do PRZEDSZKOLA , ZERÓWKI i KLASY I zostały rozpatrzone pozytywnie.

Ewa Niemiec

• Przedszkolaki w kosmosie

• W tym tygodniu dzieci poznawały tajniki kosmosu. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach, poszerzały swoją wiedzę, śpiewały piosenki o kosmosie, ale również budowały statki kosmiczne i wykonywały pracę plastyczno-techniczą przedstawiającą układ słoneczny.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

• 21 lutego nasza szkoła włączyła się w Międzynarodowe Obchody Dnia Języka Ojczystego.Celem tego święta jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W szkole chcieliśmy zwrócić uwagę na piękno polskiej mowy i jej bogactwo. Pamiętajmy, że dbając o język ojczysty chronimy kulturę i tożsamość narodową.

Rozpoczęliśmy piosenką "Żółta żaba" w wykonaniu klasy V. Później odbył się szkolny turniej o tytuł Mistrza Języka Polskiego". Zwyciężyła klasa VII, na drugim miejscu uplasowała się klasa IV, a III miejsce zajęła klasa VI.

Następnie przenieśliśmy się do świata naszych lektur. Każda klasa przygotowała krótkie przedstwienie bohaterów książek, baśni i wierszy.

• Konkurs kaligraficzny o "Złote Pióro Dyrektora Szkoły" rozstrzygnięty!

• 1 lutego podczas obchodów Dnia Języka Polskiego w szkole rozstrzygnięto konkurs kaligraficzny. Uczniowie z klas I-III przepisywali wiersze ulubionych poetów, natomiast starsi wybierali teksty spośród antologii Ks. Jana Twardowskiego. Zgłoszono 48 prac.

Złote Pióro Dyrektora Szkoły otrzymały: Zuzanna Szmyd z kl. IV, Magdalena Magusiak z kl. IV oraz Julia Pazdro z kl. VIII.

Gratulujemy!

Wyróżnienia otrzymały: Daria Pazdro, Hanna Śnieżek i Bartłomiej Szmyd z kl. III, Anna Glazer i Amelia Krzysik z kl. V, Zofia Morajko z kl. VIII. Gratulujemy!!!

• POLSKO-AMERYKAŃSKIE spotkanie

• 20 lutego uczniowie klasy VII i VIII spotkali się z Polakiem mieszkającym ponad 30 lat w Stanach Zjednoczonych. Nasz gość opowiedział uczestnikom spotkania historię swojej emigracji.

Pan Krzysztof przedstawił swoje losy używając wyłącznie języka angielskiego. Wspomniał o trudnym początku po przyjeździe do USA. Podkreślił również, że wytrwałą pracą udało mu się zostać żołnierzem armii amerykańskiej, a następnie ukończyć studia na popularnym kierunku, jakim jest informatyka. Na koniec uczniowie rozwiązali krótki quiz sprawdzający zrozumienie przedstawionych informacji. Dzięki spotkaniu mieli kontakt z żywym językiem. Mamy nadzieję, że spotkanie zmobilizuje ich do wytrwalszej pracy na zajęciach z języka angielskiego. Dziękujemy Panu Krzysztofowi za znalezienie czasu i przedstawienie w profesjonalny sposób swojej interesującej historii!

Spotkanie zorganizowała Pani Renata Szymańska-Wnęk.

• Martyna Błaż z klasy VII Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2023 w powiecie brzozowskim w Plebiscycie Sportowym NOWIN

• W 64.Plebiscycie Sportowym NOWIN nasza uczennica - Martyna Błaż została Laureatką w kat. Najpopularniejszy Sportowiec Roku (kobieta) w powiecie brzozowskim.

Gratulujemy!

Uroczysta gala 64. Plebiscytu Sportowego Nowin odbyła się w piątek, 16 lutego w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie. Co roku wybierani są najpopularniejsi i najlepsi podkarpaccy sportowcy. To ogromne wyróżnienie i sukces Martyny - osoby utalentowanej w różnych dziedzinach, nie tylko sportowych.

• Bal karnawałowy dla najmłodszych i karnawałowo-walentynkowa dyskoteka dla starszych

• Na zakończenie karnawału Samorząd Uczniowski zaprosił przedszkolaków i uczniów z klas I-III na bal w krainie bajek i baśni. Starsi uczniowie bawili się na dyskotece.

Było kolorowo i wesoło!!!

Radosne zakończenie KARNAWAŁU. Rada Rodziców częstowała wszystkich pączkami, więc sił do tańca nie brakowało.