Aktualności
Włączamy się w obchody Roku Rodziny Ulmów na Podkarpaciu
15 listopada uczniowie klas VII i VIII w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej obejrzeli film dokumentalny pt. "Ulmowie. Błogosławiona rodzina" w reż. D. Walusiaka. Prezes Fundacji "Czarna Górka" przekazał do biblioteki szkolnej komplet materiałów dydaktycznych, poświęconych rodzinie Ulmów z Markowej.
Nasz udział w gminnych uroczystościach związanych z 105.rocznicą odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ
11 listopada w Orzechówce miały miejsce gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.
4
Życzenia dla Polski z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości
Tą inicjatywą postanowiliśmy uczcić Święto Niepodległości. Celem konkursu było podkreślenie wartości patriotycznych i pogłębienie świadomości narodowej młodych Polaków. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki i zredagowaniu życzeń dla naszej Ojczyzny.
Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Anita Kielar kl. VII
"Szkoła do hymnu". 105.rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości
10 listopada klasa VIII przygotowała okolicznościową część artystyczną.
Cała społeczność Zespołu Szkół w Orzchówce wzięła udział w ogólnopolskiej akcji MEiN "Szkoła do hymnu".
20
XII Przegląd Piosenki Ludowej
W przeglądzie Zespół Szkół w Orzechówce reprezentowały: Marlena Janiszkiewicz i Daria Chrobak.
Gratulujemy pięknych występów.
3
Najmłodsi uczniowie na spektaklu "Piotruś Pan"
W piątek 10 listopada uczniowie klas I-III wybrali się do Brzozowskiego Domu Kultury na spektakl teatralny "Piotruś Pan". Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa - Nibylandii. Poznali zabawne historie "Piotrusia Pana" i jego towarzyszy.
Dzieci, oglądając spektakl, doświadczyły wielu przeżyć, uśmiechały się szeroko i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów.
Aktywna godzina z wychowawcą w kl.IV
Klasa IV korzystając z ciepłego jesiennego dnia, spędziła aktywną godzinę wychowawczą przy placu zabaw Odwiedził ją także Pan policjant, który przypomniał o warunkach koniecznych przy poruszaniu się po drogach. To wstęp do lekcji techniki na temat ruchu drogowego.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Przedszkolu
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w plastycznym konkursie "Moja ulubiona bajka". Dzieci wykonywały pracy z róznorodnych materiałów do bajek: "O rybaku i złotej rybce", "Jaś i Małgosia" oraz "Czerwony Kapturek".
Wcześniej odbył się konkurs na okładkę do ulubionej bajki, dzieci brały udział w przedstawieniach promujących czytelnictwo. Były także z wizytą w bibliotece. Realizują program "Bajkoterapii" oraz co dzień spędzają czas z książką. Za udział w konkursach każdy przedszkolak otrzymał książeczkę, żeby w domu razem z rodziami lub dziadkami czytać i poznwać przygody bohaterów literackich.
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
31 pażdziernika Samorząd Uczniowski zaprosił przedszkolaków oraz uczniów klas I-III na wyjątkowy bal.
22
Jesienne przedstawienie
27.10.2023r. dzieci z klasy drugiej sprawiły swoim kolegom i koleżankom z przedszkola i klas I i III wyjątkową niespodziankę. Pod czujnym okiem swoich pań, przygotowały występ o tematyce jesiennej. Młodzi artyści ubrani w stroje w jesiennych kolorach dali z siebie wszystko tańcząc, recytując wiersze i śpiewając piosenki. I chyba przekonali swoich widzów, że panująca aktualnie pora roku wcale nie musi być smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!
Wyjście na cmentarz w Jasienicy Rosielnej
18 października klasa VIII wybrała się na cmentarz do Jasienicy Rosielnej w celu uporządkowania Miejsc Pamięci, którymi w tym roku się opiekuje. Uczniowie posprzątali oraz złożyli kwiaty na grobach Absolwentów naszej szkoły - Patriotów, którzy walczyli w czasie II wojny światowej w Polsce i za granicą -Majora Wojska Polskiego Franciszka Buczka i Podpułkownika Pilota Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii Stanisława Cwynara. Wyjście było elementem corocznej akcji szkoły, gdzie każda klasa odwiedza przypisane Miejsce Pamięci oraz okazją do udziału w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta".
VIII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”
20 października 2023 r. w Rzeszowie,odbył się VIII Festiwal Piosenki Niezłomnej
i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima,” organizowany przez rzeszowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we współpracując ze Stowarzyszeniem Passionart i Filharmonią Krakowską. Poziom konkurs był bardzo wysoki, ponieważ skierowany był nie tylko do amatorów, ale również dzieci i młodzieży szkół muzycznych I i II stopnia. Każdy z wykonawców zaprezentował dwa utwory związane z historią Polski od I Rzeczypospolitej po Solidarność. Dodatkowo, uczestnicy mogli zaprezentować premiowany utwór Henryka Rasiewicza „Kima” – „Na znojną walkę.”
Wizyta w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"
19 października klasy V, VII i VIII wybrały się do Rzeszowa do Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz”. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać to wyjątkowe miejsce, w którym znajduje się prawie 200 interaktywnych eksponatów. Mogli eksperymentować, testować i rozwijać naukowe zainteresowania. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę z fizyki, chemii, astronomii, biologii. Centrum daje możliwość rozwoju wyobraźni i zaspokojenie ciekawości odkrywców.
Szkolne przesłuchania do XII Przeglądu Piosenki Ludowej
20 października w klasie "0" odbyły się przesłuchania do "XII Przeglądu Piosenki Ludowej". Dzieci przedstawiły utwory związane z folklorem i polskim dziedzictwem kulturowym.
Do dalszego etapu konkursu została wybrana Daria Chrobak.
#SzkołaPamięta!
W naszej szkole klasy opiekują się wyznaczonymi miejscami związanymi z historią. Klasa IV szczególnie dba o pomnik upamiętniający odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Został postawiony i poświęcony w 100.rocznicę tego wydarzenia.
Klasa VII na Zapolanach
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta!
Klasa VII uporządkowała miejsce upamiętniające zamordowanie Porucznkia Henryka Pilawskiego, który zgin ął z rąk gestapowców w 1942 r.
Dzień Papieski
16 października 2023 roku przypadła 45 rocznica wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża. Także tego dnia przeżywaliśmy w naszej szkole kolejny Dzień Papieski – w tym roku pod hasłem: „Św. Jan Paweł II - Cywilizacja życia”. Coroczne obchody tego dnia mają przybliżać nam postać naszego wielkiego Polaka, ale też inspirować do czynienia dobra poprzez wspieranie Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, czy poznawania bogatego nauczania Papieża Jana Pawła II.
"Ku pamięci Przodkom..."
Dnia 13 października uczniowie klasy V i VIII uczestniczyli w spotkaniu z Panem Stanisławem Buczkiem, który w ciekawy sposób przybliżył młodzieży historię życia i osiągnięć oraz miłości do rodzinnej, orzechowskiej ziemi i patriotyzmu Michała i Stanisława Cwynarów. W swojej wypowiedzi przedstawił wiele ciekawostek z życia miejscowych bohaterów, których nie przeczytamy w żadnych książkach.Podzielił się również osobisty przemyśleniami.
Była to żywa lekcja historii, która przypomniała nam o tym, że pamięć o lokalnych bohaterach stanowi fundament naszej tożsamości narodowej.
Obchody 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Orzechówce
11 października br. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość związana z 250.rocznicą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Przy tej okazji przyjęliśmy do grona naszej społeczności uczniów klasy I oraz podkreśliliśmy rolę szkoły w środowisku lokalnym oraz jej związek z historią i teraźniejszością naszej miejscowości.
Światowy Dzień Drzewa
10 października obchodzimy "Światowy Dzień Drzewa". Dzieci z klasy "0", przy użyciu własnych palców i farb, wykonały prace plastyczne związane z tematem.
6
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 146694