• Laboratoria Przyszłości

• Wrzesień - październik 2023 z Programem "Laboratoria Przyszłości" w Zespole Szkół w Orzechówce

• 08.01.2024 13:03
          • To już drugi rok z programem...
          • Rok szkolny rozpoczęliśmy od spotkania z policją, która przypomniała najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Ważnym wydarzeniem był udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”. Wykorzystaliśmy aparat fotograficzny do utrwalenia czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wcześniej potrzeby był sprzęt do prasownia, a na warsztatach plecenia wianków przydały się też nożyki oraz klej na gorąco. Przeczytane fragmenty znanej powieści przeniosły wszystkich do nadniemeńskiej wsi. Przypomniano także zwyczaj wicia wianków i puszczania ich do rzeki w noc świętojańską.

Najmłodsi, czyli dzieci z przedszkola, zaangażowali się w ogólnopolskiej programy „Dzień Kroki”, „Dzień Drzewa” i „Przytul się do drzewa”. Wszystko zostało sfotografowane i zarchiwizowane, by kiedyś po latach można było wrócić wspomnieniami do pięknych lat przedszkolnych.

We wrześniu przydatny był laminator, dzięki któremu najmłodsi mają piękne i trwałe dekoracje na gazetkach, kolorowy kalendarz urodzinowy oraz pomoce dydaktyczne wykorzystywane na co dzień.

W tym czasie utrwaliliśmy także wyjazdy i wycieczki szkolne:

- rajd na Cergową, rajd na Prządki– klasa VI i VII,

- wyjazd do Jasienicy Rosielnej na debatę na temat bezpieczeństwa,

- udział Pocztu Sztandarowej w odchodach 25.lecie nadania imienia Szkole Podstawowej w Woli Jasienickiej,

- wyjazd do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w Rzeszowie – kl. V, VII, VIII,

- wyjścia związane z realizacją ogólnopolskiego programu „Szkoła Pamięta”.

Jak co roku w naszej szkole odbyły się różnorodne apele, akademie i uroczystości szkolne. Często wykorzystywano żelazko, deskę do prasowania, by strój na występy był idealny. Sprzęt nagłaśniający, mikrofony oraz aparat fotograficzny był wykorzystany podczas:

- upamiętnienia bohaterów II wojny światowej oraz przypomnienia tych tragicznych wydarzeń w naszej historii,

- 250.lecia utworzenia (Małgorzata Masłyk, Małgorzata Glazer, Małgorzata Nykiel),

- Dnia Patronów (Ewa Kwolek, Bogusława Żak, Magdalena Zych, Ewa Gurgacz),

- Szkolnego Dnia Papieskiego (Bogusława Żak, Magdalena Zych, Ewa Gurgacz).

Niecodziennym wydarzeniem była jesienna sesja fotograficzna. Ewa Niemiec, Kamila Janusz, Małgorzata  Nykiel stworzyły wyjątkową dekorację. Przedszkole, zerówka oraz klasy I-IV brały udział w ciekawej sesji. Piękne, kolorowe zdjęcia wykonane zakupionym sprzętem z programu Laboratoria Przyszłości będą niezapomnianą pamiątką.

#LaboratoriaPrzyszlosci#LaboratoriaPrzyszłości#

• Nagłówek